helmosan летен егзема слатка чеша

Прегледи Дали сакате да знаете што мислат корисниците за нашите производи? Проверете ги на фејсбук
Сервис Една точка на контакт, продолжено работно време и брзо време на испорака.
Гаранција Нашите производи го прават она што го ветуваат. Значи .... НЕ Е ДОБРО? .... ПАРИ НАзад!
Ви треба совет? Прашајте го нашиот експерт за искуство, фитотерапевт или ветеринар.

Летни производи за егзема

Хелмосан масло за кожа - особено за коњи со летна егзема
2018-10-16 12:04
Маслото од кожа Хелмосан негува и смирува за убоди од инсекти, како на пример од мушички, кои се многу иритирачки кај коњите со летен егзема
9,95 € (8,22 € без ДДВ)
Мелем Хелмосан за глава, уши и меки ткива кај коњите со егзема
2021-01-21 09:50
HELMOSAN BALM Овој корисен заштитен мелем е специјално дизајниран да ја заштити, хидрира, омекне и еластично кожата на главата и ушите на коњите.
17,95 € (14,83 € без ДДВ)
8 производи на залиха
во корпа
Гел за кожа Helmosan - xxl квалитет за коњи со тешка летна егзема
2021-09-10 09:51
Хелмосан гел за кожа, хранлив и смирувачки за каснувања од инсекти, како што се мушичките, кои се многу иритирачки кај коњите со летна егзема
11,95 € (9,88 € без ДДВ)
Антихистаминска и десензибилна тинктура за коњи со летна егзема
2021-06-19 11:53
Органска антихистаминска и десензибилизирачка тинктура базирана на билки.Особено за коњи со летна егзема и други алергии. Ингр
21,95 € (20,14 € без ДДВ)
29 производи на залиха
во корпа
Сет од 3 сезонски билни мешавини за летни егзема
2021-03-13 12:31
Мешавини од билки за коњи со летна егзема Овие билни мешавини се важен чекор во планот за летна егзема чекор-по-чекор. Најдоброто што траеш
45,75 € (41,97 € без ДДВ)
Шише за апликација на масло од кожа Хелмосан
2019-02-22 14:23
Шише за апликација со масло од кожа Helmosan Можете да го наполните ова шише со масло за кожа за лесно да го нанесете производот на кожата. Со капачето за прскање
2,95 € (2,44 € без ДДВ)
Сад за масло со четка
2019-04-18 07:44
Сад за масло со четка. Користете за нанесување масло на копитата.
4,95 € (4,09 € без ДДВ)
Тресет напиток - додаток за коњи со летна егзема
2019-06-06 11:07
Sanofor Peat Drench Чист тресет од зеленчук од Австрија. Тресетната вода е 100% природна и богата со органски минерални супстанции кои лесно се апсорбираат
17,95 € (16,47 € без ДДВ)
Моринга - потпорен додаток за коњи со летна егзема
2021-01-18 12:05
Моринга Олеифера / лист за животни animalивотно по природа знае што е добро за него / неа и знае како да сигнализира недостатоци во телото, дури и
16,95 € (15,55 € без ДДВ)
CBD масло Премиум - 25% - Landracer
2021-05-14 09:29
CBD масло Со органска ладно цедена база на семе од коноп. Комбинација на CBD и терпени. 25% = супер силна моќност. Содржина: шише
109,95 € (100,87 € без ДДВ)
CBD масло Премиум - 10% - Landracer
2021-05-14 09:29
CBD масло Со органска ладно цедена база на семе од коноп. Комбинација на CBD и терпени. 10% = силна сила. Содржина: шише
56,95 € (52,25 € без ДДВ)
Масло од магнезиум - дермален додаток за коњи со летна егзема
2019-06-06 11:25
Масло од магнезиум За среќа, се повеќе луѓе се свесни дека во ова време снабдувањето со доволно магнезиум игра суштинска улога
13,26 € (10,96 € без ДДВ)
Билни мешавини за детоксикација и оптимизација за коњи со летна егзема
2021-08-24 09:51
Хелмосан детоксикација и оптимизација билни мешавини Систематски пристап е од суштинско значење. Во почетокот на годината веќе започнувате да го обликувате телото на вашиот коњ
89,95 € (82,52 € без ДДВ)
Пробиотици - дел од лековите за детоксикација и оптимизација
2021-08-26 10:08
Пробиотици за коњи Дозирање, освен ако лекарот/терапевтот не пропише поинаку, 1 -ва недела двапати дневно <10 килограми 0,5 грама10 - 25 килограми 1 грам25 - 80
43,75 € (40,14 € без ДДВ)
5 производи на залиха
во корпа
Био-Чи за пасечи
2019-07-25 06:25
Bio-Chi за пасишта Целосно природни витамини и минерали храна и билни засилувач Погоден за сите видови пасишта како коњи,
16,51 € (15,15 € без ДДВ)
Бокаши - потпорен додаток за коњи со летна егзема
2019-06-05 13:17
Бокаши Бокаши е јапонски и значи добро ферментиран органски материјал / храна. Принципот на ферментација се користи со векови
12,84 € (11,78 € без ДДВ)
Каснувања од коноп - одговорен третман за коњи со летна егзема
2019-06-06 10:55
Органски каснувања од коноп                                   
12,82 € (11,76 € без ДДВ)
Нема залиха
Супер спреј Helmosan
2021-05-10 11:59
  Суперспреј Helmosan Helmossan Superspray е многу безбеден и долго дејство спреј против инсекти. Работи против сите инсекти и да
17,95 € (14,83 € без ДДВ)
Helmosan SuperWash
2022-07-23 13:48
Helmosan SuperWash Helmosan SuperWash е специјално развиен за коњи со летна егзема. SuperWash е за чистење и грижа за суво
12,95 € (10,70 € без ДДВ)
keyboard_arrow_up